leczenie jaskry warszawa Can Be Fun For Anyone

Osoby pochodzenia latynoskiego w wieku powyżej sixty lat również mają wyższe ryzyko wystąpienia jaskry.

Natomiast jaskra pierwotna rozpoznawana jest, kiedy nie można ustalić przyczyny wzrostu ciśnienia w gałce ocznej, lub powstających ubytków w polu widzenia w wyniku neuropatii jaskrowej.

Uwaga: Jaskra wtórna to forma jaskry znanego pochodzenia, powodującego wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Natomiast jaskra pierwotna nie ma znanego źródła wzrostu ciśnienia w gałce ocznej, zwykle nie daje objawów, a częstość jej występowania wzrasta z wiekiem.

Aby obniżyć ciśnienie w oku pacjenta, często stosuje się leczenie farmakologiczne. Mimo to, jeśli choroba znajduje się już w zaawansowanym stadium rozwoju, konieczne mogą okazać się operacje chirurgiczne lub leczenie z wykorzystaniem lasera SLT Warszawa to miejsce, w którym mieści się nasza klinika Centrum Oka i w którym leczymy jaskrę za pomocą wspomnianego lasera.

Chorobę dzielimy na jaskrę z szerokim – otwartym kątem przesączania oraz z wąskim – zamykającym się kątem przesączania.

Badane ssaki podzielono na trzy grupy: jednym podawano lek w postaci klasycznych kropel, u drugich zastosowano soczewki z niską dawką leku, u trzecich skorzystano z kolei z soczewek z wysoką dawką latanoprostu.

Z tego powodu zagraniczni pacjenci coraz częściej wybierają właśnie placówki w Polsce, a koszt zabiegu, nawet wliczając w to transport i pobyt leczenie jaskry warszawa w naszym kraju, stanowi dla nich korzystniejszą finansowo alternatywę niż leczenie jaskry w Niemczech czy Wielkiej Brytanii.

Chociaż ta częściowa regeneracja nie przywraca myszom pełnej zdolności wzrokowej, otwiera ona drogę do dalszych badań nad kompletną odbudową nerwu wzrokowego.

W wielu przypadkach stosuje się także chirurgiczne metody leczenia jaskry. Operacje przeprowadzane są zazwyczaj wtedy, gdy leczenie farmakologiczne i laserowe nie zahamowało submitępu uszkodzenia nerwu wzrokowego. Najczęstszymi wykonywanymi zabiegami chirurgicznymi są:

Bezpieczny poziom ciśnienia wewnątrzgałkowego jest zakładany wstępnie na podstawie stwierdzonego przy pierwszym badaniu:

Jaskra to choroba nerwu wzrokowego. Dokładnej przyczyny powstawania jaskry nie odkryto, przypuszcza się, że spowodowana jest zaburzeniem odpływu cieczy wodnistej z oka. Ciecz wodnista to substancja wypełniająca przednią komorę oka. Ma za zadanie odżywianie rogówki i soczewki oraz odprowadzanie z oka szkodliwych produktów przemiany materii.

U większości pacjentów całkowite wyleczenie jaskry – nawet na drodze chirurgicznej – nie jest możliwe, ale dzięki wczesnemu wykryciu schorzenia można spowolnić jego rozwój i chronić nerw wzrokowy przed publishępującym uszkodzeniem.

Ponieważ główną przyczyną dolegliwości związanych z jaskrą jest wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, leczenie ma na celu przede wszystkim jego obniżenie.

Badania z jego zastosowaniem są wykonywane rutynowo w diagnostyce jaskry, jak również w schorzeniach nerwu wzrokowego oraz uszkodzeniach ośrodkowego układu nerwowego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *